logo

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова

logo

Кафедра періодичної преси та медіаредагування

Випуски газет:

Випуск №7

Випуск №8

Випуск №10

Випуск №11

Випуск №12

РЕДАКЦІЯ:2018-19 н.р.

Керівник: доцент Коваленко Алла Федосіївна;

Головний редактор: Лопатюк Дар’я;

Верстка: Джога Вероніка;

Коректори: Каретна Зоя, Діхтяр Анастасія.

Журналісти:

Від редакції:

Ми не дуже замислювалися про свої експерименти в студентській газеті, поки не сіли поговорити в колі, насамперед у колі друзів. Поговорили про те, як і хто встиг виявити себе за час співпраці в газеті «Призма», адже редакція — можливість відчути реальну атмосферу сучасного українського видання; виховати в собі організованість, роботу в колективі, а що найважливіше — навчитися на практиці того, що старанно вкладають у наші голови викладачі.

Склад редакції оновлюється щорічно. Але хтось лише робить перші спроби, шукає свій індивідуальний стиль, тему, працює над журналістською майстерністю, а хтось уже з певним багажем навичок йде далі. Ми вміємо приймати в колектив нових людей, намагаємося допомагати їм у разі труднощів, передати свій досвід. І так з четвертого курсу на третій, з третього на другий, з другого на перший.

Я не хочу писати про це…:

Ніхто нікого не має права змусити написати про те, що відштовхує. Зрештою, журналіст завжди сам визначається з проблематикою і сферою діяльності. Щось, як і звичайні люди, любимо, щось нас лякає, а щось змушені терпіти. «Призма» дає право вибору, тому кожен встиг визначитися з тим, що до душі.

Так, можливо, саме в нашому колективі сформувався майбутній редактор якогось провідного видання України – Лопатюк Дар’я. Редакторська діяльність у межах нашої газети передбачає дуже широкий діапазон обов’язків: організація, пошук тем, контроль за літературним редагуванням тощо.

Невід'ємним осередком нашої міні-структури стала Джога Вероніка. Дуже часто замислюємося про те, що б ми без неї робили, адже найважливішу місію верстальника покладено на неї. Напевно, це той випадок, коли людські якості: енергійність, життєрадісність і активність, формуються в робочій сфері і перетворюються в оперативність, багатофункціональність і журналістську хватку.

Соціальна проблематика – це те, про що хоч раз, але писав кожен член нашої редакції. Проблема інклюзивного суспільства, реакція громадськості на проведені реформи, проблеми соціальних меншин, багатонаціональність, соціальна проблематика на регіональному рівні – над цими темами працюють журналісти: Владислава Тіщенко, Поліна Захарова, Анастасія Діхтяр, Тетяна Дубчак і Зоя Каретна, які до того ж займаються пошуком інформації для майбутніх матеріалів газети й допомагають усім. Окрім цього, кожен журналіст нашого видання прагне спробувати себе в різних жанрах: репортаж, стаття, кореспонденція, аналітичні й оглядові матеріали з культурної тематики, інтерв’ю тощо.

Гармонійно влилась у колектив редакції Таха Самар, незважаючи на те, що вона студентка-іноземка. Ії активність, зацікавленість, бажання писати дозволяють продемонструвати погляд на життя іноземних студентів в Україні від самої їх представниці, що може бути цікавішим? Ми навіть замислюємося над створенням окремої колонки для Самар, адже пише вона цікаво, хоча й не рідною для себе мовою.

Ніхто не сидить без діла:

Кожен виконує важливу функцію при створенні нового випуску. Саме як газета не може існувати без верстальника, редактора, журналістів, вона не може існувати і без коректора, функції якого виконують Анастасія Діхтяр і Зоя Каретна; без художнього редактора — Влади Тіщенко, яка відповідає за підбір світлин, інфографіку тощо; без перевірки матеріалів на унікальність, наявність плагіату, чим займається Поліна Захарова.

Невже все так просто?

Дуже важливо ставитися до роботи в колективі відповідально, саме це дисциплінує. В силу емоційних напружень, трапляється, можемо посваритися. І це не дивно, коли в одному місці збирається стільки творчих та ідейних людей, але в ході дискусії вирішуємо всі проблемні моменти разом із консультантом Коваленко Аллою Федосіївною. Так із численних пазлів складається єдина картина, до якої докладають зусилля всі члени редакції. Сподіваємось, читачі разом з нами побачать те, чого не бачать інші. Тільки трохи інакше. Без збору інформації, поспіху, вибуху емоцій, повторного редагування й переживань. Отож, ми хотіли б поділитися кращим. Можливо, саме це прагнення допомогло отримати нам Диплом «За кращий контент»?