logo

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова

logo

Кафедра періодичної преси та медіаредагування

Наукова студентська конференція представляє нашу студентську еліту

25 квітня відбулася 75 студентська наукова конференція в ОНУ імені І. І. Мечникова. На базі підсекції періодичної преси та медіаредагування взяло участь 10 доповідачів-студентів однойменної кафедри. На заході були присутні наукові керівники студентів, викладачі кафедри Сидун І. В., Джиджора Є. В., Коваленко А. Ф., Мороз Г. Д., Нерян С. О., а також зацікавлені в майбутньому взяти участь у конференції студенти різних курсів.

Протягом року студенти вели наукове дослідження разом зі своїми керівниками, використовуючи бібліографічний, інформаційний пошук, застосовуючи сучасні інформаційні технології, використовуючи статистичні дані, коментарі експертів, соціологічні опитування, а також весь арсенал наукових методів. Теми робіт доволі різноманітні, і це підтверджує той факт, що студенти факультету журналістики мають можливість досліджувати, аналізувати не лише суто журналістські проблеми, а й питання на перетині діяльності різних соціальних інститутів.

Метою цієї студентської конференції є, по-перше, надання студентам можливості покращити свою наукову та професійну підготовку. Не обов’язково планувати в майбутньому бути науковцем, щоб вважати участь у конференції доцільною. Навички аналізу, системного мислення, диференціювання й класифікації знань студенти здобувають під час здійснення дослідження. А це обов’язково стане в нагоді в будь-якій галузі, що оберуть студенти в майбутньому.

По-друге, наукова студентська конференція — це інтелектуальна робота, головна функція якої — взаємозв’язок у формі діалогу між студентами. «Головне, щоб ви між собою добре поспілкувались, тому що зараз обмінюєтеся результатами своїх наукових досліджень. А це можливість поставити один одному питання й розібратися, у якому напрямку в межах вашої роботи, необхідно рухатись, — зауважив на початку конференції Євген Володимирович і додав: — Я щороку кажу це студентам і сьогодні теж кажу. Наукова студентська конференція представляє нашу студентську еліту. Якщо Ви – учасник конференції, це означає, що науковий керівник вірить у Вас і знає, що Ви вже щось дослідили й можете представити результати».

Першими доповідачами стали студенти четвертого курсу (першого бакалаврського рівня):

Д. Шалагінова з темою: «Проблематика блогів Олесі Яхно на порталі «Українська правда». Примітно, що студентка заочної форми навчання розглядала матеріали за 2016-2017 роки й зробила висновки: блогова публіцистика в рамках сучасної журналістики активно та якісно розвивається, і саме блог Олесі Яхно є таким прикладом;

Т. Жук розглядала питання адаптації українських військових і висвітлення цієї проблеми на шпальтах видань у дослідженні на тему: «Проблеми адаптації українських військових після АТО (ООС) – реалії сьогодення». Реалії, за словами студентки, невтішні: висвітлення питання на шпальтах вітчизняних видань неякісне, порушуються журналістські стандарти, особливо це стосується регіональних видань;

О. Голда виступила із доповіддю на тему: «Журналістський погляд на українських жінок у російсько-українській війні». Студентка розглянула матеріали збірки «Жінка війни» Анни Шили й «У війни не жіноче обличчя» Світлани Алексієвич та провела певні паралелі у висвітленні образу жінки журналісткою і письменницею.

Питання були адресовані кожному доповідачеві як від студентів, так і від викладачів, проте були й такі, що викликали дискусію, наприклад, доповідь О. Іщенко, яка виступала із темою: «Проблема зародження та становлення журналістської освіти в Одесі». Можливо, саме через те, що присутні певним чином причетні до цієї проблеми, вона викликала жвавий інтерес.

Також дискусійним виявилося питання, яке розглядала студентка третього курсу Олеся Сагайдак (доповідь на тему: «Жанрова палітра сайту факультету журналістики ОНУ імені І. І. Мечникова»). Кожний студент причетний до сайту, адже оновлення матеріалів відбувається саме завдяки їм. Тому було обговорено певні недоліки у функціонуванні сайту й можливі шляхи їх вирішення.

Студентами другого курсу було проаналізовано молодіжну проблематику й висвітлення культурного життя регіону на шпальтах вітчизняних видань і за матеріалами регіональної преси. Аудиторія, наукові керівники й доповідачі вели активну бесіду. Саме в ході такого діалогу висновки, які зробили студенти під час наукової роботи, доповнюються, розширюються, конкретизуються завдяки коментарям учасників конференції, адже обмін досвідом – одна із засад навчання.

Каретна Зоя